Propozicije UKT takmičenja

u organizaciji Saveza radio-amatera Vojvodine

 

"TESLA MEMORIJAL"

 

1. Organizator: "Savez radio-amatera Vojvodine" Bulevar Mihajla Pupina 1/6, 21000 Novi Sad

 

2. Vreme održavanja: Prvi puni vikend meseca jula od 14:00 GMT u subotu do 14:00 GMT u nedelju

 

3. Učesnici: Sve licencirane stanice I regiona IARU

 

4. Kategorije: A) 50 MHz

                            B) 144 MHz do 3 W out

                            C) 144 MHZ do 30 W out

                            D) 144 MHZ QRO

                            E) UHF 432 MHz, 1,3 GHz i 2,4GHz

                            F) SHF 5,6 GHz, 10 GHz i više

                            G) VHF/UHF 144 i 432 iskljucivo FM

                            H) Apsolutna kategorija - samo SiCG stanice

                            I) Apsolutna kategorija za stanice van SiCG

 

Učesnici se ne dele prema broju operatora niti prema lokaciji. Jednom izabrana lokacija i pozivni znak se u toku takmicenja ne mogu menjati. Stanice koje rade u nekoj od VHF 144 MHz kategorija B, C i D mogu se pojaviti i u kategorijama A, E, F i G. Pravo ucešca imaju sve licencirane stanice i operatori sa važećim ovlašćenjem.

 

5) Opsezi: VHF: 50 MHz i 144 MHz UHF: 432 MHz, 1,3 GHz i 2,4 GHz SHF: 5,6 GHz, 10 GHZ i više Svaka stanica je dužna da se pridržava band plana I regiona IARU, postojećih propisa u svojoj zemlji i uslova iz svoje dozvole za rad. Dozvoljene emisije: U kategorijama A, B, C, D, E i F su CW i SSB. U kategoriji G FM.

 

6) U vezama se razmenjuje: Pozivni znak stanice, raport, redni broj veze koji počinje od 001 na svakom opsegu i uvećava se za jedan u svakoj narednoj vezi, WWL QTH lokator i potvrda veze.

 

7) Stanice van SiCG, učestvuju u pojedinim kategorijama, van konkurencije a nagrade i priznanja im se dodeljuju isključivo u "I" - Apsolutnoj kategoriji za stanice van SiCG.

 

8) Poentiranje: Krajnji skor u kategorijama A, B, C, D, E, F i G se dobija sabiranjem QRB poena i QTH poena.

 

QRB poeni se obračunavaju po opsezima na sledeći način: VHF: 50 i 144 MHz 1 km = 1 poen UHF: 432 MHz 1 km = 1 poen UHF: 1,3 GHz 1 km = 3 poena UHF: 2,4 GHz 1 km = 5 poena SHF: 5,6 GHz 1 km = 1 poen SHF: 10 GHz i više 1 km = 3 poena

QTH poeni: svako različito QTH polje (npr. KN05, KN04, ...) prvi put radjeno na pojedinom opsegu donosi 1000 poena što mora biti posebno označeno u dnevniku. U kategorijama H i I skor se dobija sabiranjem poena ostvarenih u pojedinim kategorijama na sledeći način: 1. mesto 10 poena 2. mesto 8 poena 3. mesto 6 poena 4. mesto 5 poena 5. mesto 4 poena 6. mesto 3 poena 7.-10. mesto 2 poena 11. i niže 1 poen

 

9) Dnevnik se vodi posebno za svaki opseg i mora da sadrži sledeće: - datum - vreme GMT - pozivni znak korespodenta - razmenjene raporte i redne brojeve veza - WW QTH lokator korespodenta - QRB poene - QTH poene - vrsta emisije Zbirni list se šalje za svaku kategoriju posebno i mora da sadrži: - naziv takmičenja - datum održavanja - kategoriju - pozivni znak takmičara i pozivni znak ekipe kluba kome se prilažu poeni u H kategoriji - ime i adresu - QTH lokator sa kojeg je radjeno - pozivne znakove ostalih clanova ekipe(ako ih ima) - broj veza, broj QRB poena, broj QTH poena i ukupan broj poena - najbolji DX (pozivni znak QTH i QRB) - kraci opis uredjaja,antena i lokacije - izjavu o pridržavanju propozicija U apsolutnoj H kategoriji svoje rezultate mogu prijaviti lični operatori i sekcije klubova za jedinstveni pozivni znak ekipe kluba kome zvanično pripadaju. Samo jedna stanica po kategorji. Dnevnik mora biti obradjen i poslat najkasnije 15 dana po završetku takmičenja, važi poštanski žig s tim da dnevnik mora stići najkasnije do 31.08. tekuće godine na adresu organizatora ili na E-mail adresu: srv@eunet.yu Preporučuje se elektronski dnevnik, EDI ili neki drugi format.

 

10) Organizator se obavezuje da će najkasnije do 01.10. tekuće godine pregledati sve prispele dnevnike i formirati rang liste za sve kategorije. Rang liste će biti objavljene preko radio biltena SRV i SRS. Takodje, zaključno sa ovim datumom, rang liste će biti poslate radioamaterskim časopisima, nacionalnim savezima učesnika, pobednicima po kategorijama kao i na SRV-ov BBS.

 

11) Za prvo mesto u svakoj kategoriji dodeljuje se diploma i trofej. Od 2. do 6. mesta dodeljuje se diploma. Najbolja stanica iz SiCG u kategoriji H dobija prelazni pehar SRV. Stanica koja osvoji prelazni pehar tri puta uzastopno ili pet puta ukupno zadržava pehar u trajnom vlasništvu. Nagrade ce biti uručene na godišnjoj skupštini SRV.

 

12) Rang listu formira menadžer takmičenja i njegova je odlika konacna. Rok za žalbe je 8 dana po objavljivanju rezultata.

 

13) Stanice se stavljaju van plasmana u slucaju da imaju više od 5% neispravnih veza, neoznačenih duplih veza, veza nepotvrdjenih u dnevnicima korespodenata, veza čije vreme rada odstupa više od 10 minuta u dnevnicima korespodenata, nepotpunih veza za koje su obračunati poeni, veza koje ne važe u takmičenju i veza radjenih mimo band plana.

 

14) U takmičenjima ne važe veze preko bilo kakvih translatora: repetitora, EME i MS.

 

15) Za tumačenje propozicija kao i za sve primedbe na tok takmičenja i rang listu, nadležan je iskljucivo menadžer takmicenja. Odluka menadžera je konačna.

 

Menadžer takmičenja: Aleksandar David YU7JX,

E-mail: aleksandar97@yahoo.com

KT Komisija SRV 05.06.2003.

 

Preuzeto sa http://solair.eunet.yu/~s.ilic/#tm uz saglasnost autora.